قطعات نصب سطحی SMD
قطعات نصب سطحی SMD
شهریور ۳۰, ۱۳۹۷
متالیزه
سوراخ متالیزه و غیرمتالیزه
شهریور ۳۰, ۱۳۹۷
نمایش همه
چاپ راهنما PCB

چاپ راهنما PCB محل قرار گیری قطعات الکترونیک و نقاط تست و شماره فنی، لوگوی شرکت و علائم هشدار را روی PCB مشخص می کند.

چاپ راهنما PCB -مارکاژ

چاپ راهنما PCB به نامهای دیگری نیز مشهور است: سیلک اسکرین ، چاپ مارکاژ. این مرحله جزو مراحل آخر تولید PCB می باشد که پس از مرحله چاپ سبز یا چاپ سولدر ماسک صورت می گیرد.
معمولا در هر دو طرف برد PCB از سیلک اسکرین استفاده می شود. به ندرت اتفاق می افتد که فقط در یک طرف از آن استفاده شود. اما اگر هزینه اولویت اول باشد می توان فقط در یک طرف فیبر مدار چاپی از چاپ راهنما استفاده کرد.

برای سیلک اسکرین از جوهر مخصوصی استفاده می شود. این جوهر معمولا به رنگ سفید و مشکی است. رنگ غیر معمولی مثل زرد روی هزینه و زمان تاثیر خواهد گذاشت. نرم افزار های طراحی برد مدار چاپی در گذشته امکان انتخاب تعداد محدودی فونت را به طراحان می دادند ولی امروزه امکان استفاده از تعداد فونت های زیادی وجود دارد.

مطابق با استاندارد های IPC باید نشان تولید کننده و شماره رهگیری محصول حتما روی برد مدار چاپی PCB قید شود تا امکان پیگیری مشکلات احتمالی در آینده وجود داشته باشد. اما جای مشخصی برای آن ها روی PCB در این استاندارد تعیین نشده است.

در مرحله چاپ راهنما PCB ، معمولا این دو نشان در جایی که نسبت به بقیه قسمت های برد تراکم کمتری دارد و جای حساسی نیست گذاشته می شوند؛ ولی اگر جای خاصی برای شما مهم است آن را در یک pcb readme.text برای تولیدکننده برد مدار چاپی معلوم کنید.
سیلک اسکرین یا چاپ راهنما PCB قبل از پوشش نهایی و برش زمانی روی فیبر زده می شود که به صورت پنل هستند.

سوراخ متالیزه و غیر متالیزه

چاپ سبز، چاپ سلدر، چاپ محافظ

پوشش نهایی برد مدار چاپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *